MIASTO

sepia.jpg
15 ZDJĘĆ Z WEIDEN
Wszedłem na dach budynku, fotografując obłoki. Nie zwróciłem uwagi na wielka antenę milicyjna, na pobliskim budynku. ….ktoś się łomocze na dachu, wpada groźny milicjant. Ho, ho, mam cie szpiegu. Aparat zabrał i zaciągnął mnie na komisariat. Drogi był ten Pentacon, parę pensji taty kosztował. Po ingerencji znajomej, dostałem go spowrotem, a znajoma dostała na starość strasznej schizofrenii, opowiadając ze ja ciągle okradają, ..
Gdy drżącymi łapami podłączałem kamera pod telewizor, policzki płonęły mi najmocniejsza czerwienia. Wszystko było widać, na monitorze, każdy zakamarek filmowanej ulicy.
PRZYJDZIE TAKI CZAS , ZE BĘDZIE MOŻNA JE ŁĄCZYĆ ZE SOBĄ- zaszumiało głosem mi w głowie. Zobaczyłem siebie podłączającego zdjęcia do wielkiego monitora, wykonanego najzwyklejszym aparatem fotograficznym.
Na sama mysl o tym, schyliłem się z wielkiego żalu, aż do samej podłogi. Uf, jak bardzo zazdrościłem tym z przyszłości. Dlaczego urodziłem się tak szybko?
Może za sto lat, albo dwieście, pomyślałem.
Dzisiaj gdy je przeglądam, nie ciesze się, coś się stało przez te lata.
Dlaczego? Nie kończę pytania, domyślając się reszty, – nazbierałem w międzyczasie furę śmieci.

sepia-1.jpgsepia-2.jpgsepia-3.jpg sepia-4.jpgsepia-5.jpgsepia-6.jpgsepia-7.jpg
Zdjęcia trochę podstarzone.
weiden.jpgweiden-1.jpgweiden-3.jpgweiden-5.jpgweiden-8.jpg
weiden-11.jpgweiden-14.jpgweiden-15.jpg

4 myśli nt. „MIASTO

 1. Anna

  ciekawa jest dla mnie druga fotografia słupem spływajaceswiatło chyba na twój cień, dodatkowo pod lampą…ciekawe

 2. Herbina

  Te podkolorowane zdjecia ciagna kiczem, uuu…
  Za to te w kolorze sepi sa piekne. Ogolnie lubie ogladac zdjecia , ich ujecia mowia zawsze cos o fotografujacym .

 3. Herbina

  Rozumiem, ze to dodanie kolorow to zabawa, piszac, ze zdjecia mowia zawsze o fotografujacym mialam na mysli konkretnie ujecia. To z jakiej perspektywy sie fotografuje mowi o fotografujacym, te sama rzecz mozna sfotografowac na wiele sposobow i to mnie fascynuje. Nie interesuje mnie czy np. wszystko dokladnie miesci sie w obiektywie i temu podobne banialuki tylko jak fotograf widzi swiat , dlaczego taki a nie inny szczegol go przyciagnal , moznaby z tego zrobic cala filozofie , a najlepiej po prostu patrzec przez chwile przez perspektywe fotografa – to niezla nauka…

 4. Sphinx

  Po za treścia, świetny leap na zdjeciach..
  Naprawde świetna jakość…. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *