Malarstwo abstrakcyjne


Przygotowując 70 podkładów pod obrazy, sporo się nauczyłem. W tak krótkim czasie, intensywny wysiłek zaowocował. Rozbudziłem w sobie wrażliwość na kolory, ich niektóre zestawienia. Cześć z moich prac , jest jaskrawa, krzyczy TU jestem, uśpię je jednak wkrótce, przemalowując powtórnie, pozbywając ich, przypadkowo powstałych szczegółów. Przed zaśnięciem widzę fragmenty namalowanych obrazów. Wspaniale, mowie sobie wtedy na głos,- znowu pracuje zaangażowany.

Moj kolejny blog artystyczny:) http://kunstarena.com/

malarstwo abstrakcyjneZnajdziecie tam Państwo 800 zdjęć o dużej rozdzielczości z dekorowanych prze ze mnie wnętrz Europy. W artykule „” znajduje się kilkanaście zdjęć obrazujących powstawanie obrazów abstrakcyjnych. Sa to zdjęcia 800×5000 pikseli, i stanowią swoista kronikę pracy nad obrazem abstrakcyjnym. Zapraszam    http://kunstarena.com/abstrakte-bilder-1780

Przedziwne struktury, na moich obrazach, uzyskałem mieszając tusze drukarskie z farba olejna, Mieszanie dwóch substancji o innej gęstości i schnięciu, umożliwiło mi uzyskanie bajecznych struktur, nieosiągalnych jedynie gęsta farbą olejną. Podobne efekty otrzymamy , mieszając damarę z terpentyną, zabarwiając ją farba olejna, Zawiesina taka schnie niezwykle szybko, dając się wkrótce natrzeć gęsta farba, nie mieszając z kolorem podłoża. Daje to roziskrzone barwne plamy, pulsujące małymi plamkami. Gdy plan obrazu wydawał mi się nudny, polewałem go spontanicznie , bez zbytniego zastanowienia płynną farba olejna rozpuszczoną w terpentynie, przygotowaną wcześniej w słoiku, ponownie szorując w tych miejscach szpachla. Gdy podłoże było podeschnięte, moglem śmiało trzeć po nim narzędziami, osiągając wspaniale efekty. Po wyschnięciu tak przygotowanego podłoża, pokrywałem cala powierzchnie olejem zmieszanym z terpentyną i damara. Umożliwiało mi to miękkie wcieranie nowej farby.
malarstwo abstrakcyjneNanosiłem ją silnymi uderzeniami zwykłej szpachelki do klejenia dziur gipsem, (najtańsze narzędzie jakie świat widział poza gałęzią,) unikając twardych przejść , jakie powstają gdy farba na podłożu jest wyschnięta, lub jeszcze się klei do narzędzi.
obrazy abstrakcyjneMalarstwo abstrakcyjne, jest wspaniałym relaksem, pracą z wyobraźnią.
Przymykając oczy, wyobrażałem sobie w malowanym obrazie rożne kształty, doszukując się w nich jakiejś historii, Spontanicznie wdzierałem się w kolor podłoża z przymkniętymi oczyma, obserwując pojawiające się we mnie skojarzenia, O teraz wyszła głowa, lub tors człowieka. Gdy wytworzyłem jakiś obraz w wyobraźni, wystarczyło domalować parę barwnych plam, by postrzeżone na obrazie rozmyte jeszcze kształty, stały się dla wszystkich widoczne.
malarstwo abstrakcyjnePorównując technikę akrylowe do olejnej, przyznaje, ze olejna umożliwia osiągniecie niezwykle subtelnych niuansów, trudnych do otrzymania w akrylach. Te schną niezwykle szybko, odbierając malarzowi luksus wyboru, uniemożliwiając kolejne wcieranie i uzyskanie niezwykle subtelnych, tonalnych przejść. Nadają się one za to wyśmienicie, do wszelkich graficznych projektów, w których ksztalt i intensywne kolory odgrywają największe znaczenie. Malowanie jest wspaniałym zajęciem, choć potrafiącym splatać malarzowi wiele trosk i utrapień. Zwłaszcza, gdy jego oczekiwania są większe niż umiejętności, właśnie z takimi problemem się borykam. Nie martwię się jednak tym utrudnieniem ćwiczę temat nadal, licząc na wspaniale przeżyte kolejne lata , spędzone na smakowitej zabawie z barwą.. Oczekując jak najszybciej sukcesu, znaczy wymarzonego dla mnie efektu, nie przejmuje się kraczeniem o końcu świata, czy jakichś innych przewidywanych przez kogoś nieszczęść.

16.03. Sterta obrazów rozsypanych na podłodze urosła. 60 wielkich płócien rozłożonych na podłodze, staje się nie do zniesienia. Zapach terpentyny i farby olejnej wisi jak zjełczałe pajęczyny  na ścianach. Wkrótce będę potrzebował szczudłu i maski gazowej, by wyjść z mojego atelier.

http://www.youtube.com/watch?v=-tVNu_T172Ihttp://www.youtube.com/watch?v=C7k8JQC8T1c&feature=youtube_gdata_player

Wartozobaczyc

http://www.karinkuhlmann.de/DigitaleWelten/abstrakt/tragoedie/tragoedie.html

4 myśli nt. „Malarstwo abstrakcyjne

 1. Zbyszek Autor wpisu

  Biorąc najlichszy obraz do przeróbki, śmiało chwyciłem za farby. Brum, brum, nacierałem szpachelka po rozpiętym płótnie na ścianie, źle wychodziło. Nie znalazłem rozwiązania na czas, zamęczając kolory. To ja robię, dudni mi gdzieś na dnie umysły brzęczyk. Koncentruje się na sobie i czuje pustkę, rozerwanie gdzieś w sobie. Usiadłem ździebko złamany, czarne chmury i beznadzieja. Wszystko do niczego. Siedząc na krześle biadoliłem, czując rozpacz z tego co mnie wcześniej w obrazach cieszyło.
  Odespałem chwilkę i wstałem , zapominając ta cierpka chwilkę. Jak gdyby nic, rozpocząłem prace od nowa, nie postrzegając cudownej zmiany nastroju. Ten sam obraz miałem przed sobą, choć jakby już inny. Zobaczyłem w nim monotonne fragmenty, poprawiając z lekkością je jednym ruchem, odważnie i pewnie.
  TO JA, zabrzmiało mi dźwięcznie pod uchem, ach znam Ciebie, cześć stary, z radości znowu brzęknęły gitary.
  .

 2. Zbyszek Autor wpisu

  Malując codziennie, do zmroku obrazy , obserwuje jak zmienia mi się wyobraźnia. Postrzegam w nich coraz więcej , nabierając krytycznego dystansu do mojej pracy. Jak moglem to zrobić, pytam, spoglądając na wcześniejsze prace. Utrzymuje w wyobraźni coraz dłużej skomplikowane plany, dziwiąc się mojej nieporadności sprzed miesiąca. Duże zaangażowanie i ciągła praca w jakimś temacie daje wspaniale rezultaty. W czasie pracy, wielokrotnie obserwuje jak wpływają we mnie myśli z zewnatrz. wspierają i podsuwają nowe spostrzeżenia. Czy możliwe jest wspólne tworzenie, z kimś kto mieszka gdzieś daleko ode mnie, gdzieś hen w innym kraju, a nawet planecie? Myślę , ze tak, ze możemy czerpać od kogoś mentalnie inspiracje, nawet gdy on o tym nie wie.:))
  Ha, ha wyszczebiotała Herbina, w nocy śniły mi się takie cudowne kolory. Malowałeś coś w nocy Zbychu?
  Tak, wkrótce będzie wernisaż;))

 3. Pingback: Malarstwo abstrakcyjne | Ciałka.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *