Dymensje

Dymensje. Filmik Roberta Noble

Spotkałem Roberta Monroe.
Siedziałem w grupie, na ćwiczeniach u Brusa Moena, chcąc wyjaśnić historyjki, światy niefizyczne, z pominięciem fokusów. Grupa się zjeżyła i poczochraliśmy się trochę. Z podirytowania, wytrzepało mnie nieziemsko i wciągnęło w poza ciało fizyczne. Patrze, rozgladam się zdumiony, gdyż pokój zrobił się dłuższy. Na końcu rzędu stolow, siedzial jakiś starszy mezczyzna, wysuszony ździebko i przygladal się na mnie dziwnie zainteresowany. A ten skad tu!!! Pewnie mi tez zaraz nagada!!!Spuscilem glowe liczac na kolejen jalowe dyskusje. Zły byłem wtedy, iż się wciągnąłem w te dyskusje i narobiłem sobie bigosu, oberywajac trochę za irytowanie grupy samozwańcza teoria. Wtedy ten tajemniczy gościu mówi do mnie. ,-Hej Zbyszek , za szybko to zrobiłeś. Popatrzyłem ponownie na niego a on jakoś uśmiechnięty. Oooo choć jeden ze mna trzyma. Wtedy nie pomyślałem nawet ze Monroe towarzyszy koledze Brusowi, na kursach. Dal się rozpoznać potem z fotki.

Z tymi spotkaniami, to było rożnie w czasie eksperymentów. Większość odbywała się w świadomym śnie, gdyż obe zrobić w tym samym czasie, co pozostali uczestnicy grupy, jest bardzo ciężko. Czas niby nie istniej i można brać udział tydzień później w eksperymencie, tez się zdarzało, ale rzadko i ciężko było zweryfikować, czy relacje zostały nadbudowane,- niezmyślone. Osobiście uważam, iz rzeczywistości ,plany, dymensje są pojedyncze ułożone, nakładając się jednak , co powoduje ich przenikanie jak obrazy z przezroczy na jednym monitorze świadomości. Ciężko jest się dostrajać do jakiegokolwiek planu, by był tak realnie odbierany jak nasz fizyczny. Najczęściej gdy się to komuś przytrafia, to się musi namęczyć w transie, naczekać aż go odstroi tutaj i wepchnie w pozostałe plany. Dlatego eksperymenty są bardzo ograniczone i tak mało trafień, wspólnych spotkań.

Jest pewien naturalny czynnik , który odrealnia-ubarwia niefizyczne przygody. To nasza pamięć, a raczej sposób zapisania w ciele mentalnym zdarzeń, naszych marzeń , czy domniemań. Przedziwne zjawisko, nie podlegające za bardzo naszej kontroli, wywołujące deformacje widzianych scen. To coś chodzi bokami, jakby zahaczając pobocznymi skojarzeniami. Dlatego dochodzi do tego mieszania się faktów. Kiecki przybierając inne kolory, ludzie gadają odwrotnie. W tym kotle dziwności, nie da się nawet wykryć za bardzo, która scenka rozgrywa się w świecie fizycznym a która w pozostałych planach. W końcu wszyscy szurnięci zlewają swoje światy w szaleństwie w swoją zatartą rzeczywistość.

Kiedyś pewien kosmiczny gość, gdy sie glowilem nad rzeczywistościami, powiedział mi coś ciekawego, coś co mi poprzewracało w głowie.

A ty myślisz iż te twoje to są jedyne?

Ups A co masz na mysli,- ze są jeszcze gęściejsze niż ta moja fizyczna?

Tak!!!

Trochę popsuło mi to szyki, iż nie było mowy po świcie ,by dymensje szły poniżej świata fizycznego. Winienem dodać , iż dymensje są to plany życiowe jaźni, w których może ona egzystować, czyli żyć sobie. W zależności w którym z planów egzystuje to takie właściwości umysłu są jakby w niej wyostrzone. W planie mentalnym ma nieułatwione myślenie. Nie gubiąc wątku myśli, możne z łatwością objąć więcej materiału, co umożliwia jej szerszy wgląd w obmyślane zagadnienia. W planie astralnym może intensywniej odczuwać emocje, które zdeterminują jej postępowanie. W palnie eterycznym będzie odczuwać podobnie jak w świcie fizycznym. Umysł będzie się również podobnie odczuwał. Może przesuwać energie zawarta w przedmiotach fizycznych, -deformacja świata fizycznego. Pojawia się czasami uczucie dziwnego ciężaru, gdy jaźń zaczyna wpływać na energie zawarta w materii. Przedmioty fizyczne mogą być postrzegane jak świetliste mgiełki, dające się częściowo przenikać rękoma naszego ciała. Problem nastręcza w tych omawianych wyżej planach błyskawiczne dostrojenie się do innych planów, niż tych w które się właśnie już dostroiło. Znaczy będąc w ciele astralnym , można się dostroić do planu mentalnego i korzysta z jego właściwości, będąc jednocześnie aktywnym w palnie astralnym, eterycznym a nawet fizycznym.. Dochodzi coś jak rozdwojenia, trwania świadomie w wielu dymensjach jednocześnie, wlącznie z fizyczną teleportacją. Można to odczuwać na rożne sposoby. Dyskomfort odczuwania z dwóch źródeł doznań, bycie jednoczesnym w wielu miejscach i ciałach, lub szybko zmieniać nastroje, usposobienie, charakter. Czasami niektóre ciała się duplikują, co dodatkowo zwiększa chaos doznań.

Jak się to ma wszystko do naszego świata fizycznego?

Przyznam się, iż nie interesowałem się za bardzo analiza naszego planu fizycznego, jednego z tej naszej wielowymiarowej rzeczywistości. Jak dla mnie, to paranormalne deformacje zachodzą jedynie w naszym pobliżu, takie małe zmiany terytorialne, o ograniczonej powierzchni. Reszta świata fizycznego zachowuje się stabilnie, gdyż jest jakby utrzymywana myślą kosmicznego źródła świadomości. Analiza omawianych zjawisk nabiera klarowności, gdy w większej grupie osób przeprowadzane są eksperymenty. Spontaniczna kreacja zostaje ograniczona zgodnością weryfikacji.

Kiedy będzie możliwe sklasyfikowanie rzeczywistości niefizycznych?

Wtedy, gdy wszyscy zaczną je analizować, porównując własne spostrzeżenia. Pierwszym krokiem do takich globalnych przemian jest uświadomienie sobie istnienia wielu wymiarów świadomości. Kolejnym etapem będzie uwolnienie się od przesądów i aktywne testowanie stanów świadomości na szeroka skale. Wtedy nadejdą przemiany. Wtedy staniemy się wielowymiarowym społeczeństwem, jednym z wielu w kosmosie. Moim zdaniem, na wspaniałomyślny gest kosmosu, przyspieszający nasz rozwój, nie ma co liczyć. Trzeba samemu zakasać rękawy i do roboty:))

 

31 myśli nt. „Dymensje

 1. Marek

  Zbyszek,
  nie jestem prorokiem i nie mam zamiaru przepowiadać nic ani udowadniać ale uważam że świadomość „wzrasta” bo niema wyjścia. Rozsypuje się ten stary porządek świata i to na naszych oczach, widać. Religie też się rozsypią lada moment a ludzie będą szukać odpowiedzi o co biega. Taka natura ludka szukać i badać. Fizycy „kwantowi” też już dochodzą do tego co tacy jak my wiedzą. Chcesz robić rewolucję ? trafić do ludziów? tylko przez dzielenie się doświadczeniami. Jak to zrobić? Prowadzisz wszak audycje, chcesz więcej? zaraz skończę dla ciebie pewien projekt- pobierzesz sobie z mojego chomika. Może spodoba Ci się jak nie to przynajmniej zmusi do myślenia i szerszego działania.
  Ja napisałem swoją pracę nie dla swojego ego czy lansowania się bo za stary jestem i co miałem w życiu udowodnić to udowodniłem, ale po to żeby ktoś kto szuka przeczytał i może jakoś podpasuje, zmusi do własnego myślenia. Po to chomika zrobiłem i wiesz trochę pobrań już mam aż dziw. Więc ludzie szukają. Dzielmy się nie narzucając nikomu nic na siłę.
  Przykro że niektórzy chcą forsę na tym robić czy bawią się w proroków ale chyba nie rozumieją jeszcze do końca jak i co.
  Wszyscy mówimy o tym samym ale w różny sposób. Ja np. po napisaniu swojego „dzieła” odnalazłem wręcz takie same odniesienia u innych. Aż się wstrzymałem z umieszczaniem na chomiku materiałów aby ktoś nie pomyślał że kopiuj – wklej 🙂 ale okazuje się że wielu z nas ma takie doświadczenia. Zbyszku, kończę chińskim przysłowiem „obyś żył w ciekawych czasach” i chyba właśnie w takich żyjemy. Teraz się to wszystko już „mieli” jeszcze jest zamieszane, ale cierpliwość to cnota 🙂

 2. Zbyszek Autor wpisu

  Przez interenet wszystko sie zmienia:)))
  Wklejka z innego forum:)))
  Czakr za bardzo nie postrzegam, choć wykryłem jak się je ewentualnie postrzega wewnętrznie i potrafię je wzmocnić. To znaczy znam rodzaj doznania, gdy się niby one mocniej aktywują. W miejscu 3 oka jest jedna czakra, która gdy furkocze, to cały płat czołowy się grzeje i łaskocze, aż do loków brwiowych. Jestem za to pewien , no teoretycznie, iż każda z nich ląduje jakieś ciało niefizyczne, albo razem do kupy. W zależności które ciało jest doładowane, znaczy staje się aktywniejsze , to jaźń rozbudza w sobie takie właściwości umysłowe, za które to cialo jest odpowiedzialne. Jeden będzie wiec spontaniczny, pełen emocji ( astralny) a drugi wręcz nie będzie odczuwał czegokolwiek a za to myślał sprawniej. Stad mamy rożne charaktery. W miejscu trzeciego oka , w płacie czołowym- mózgu, znajdują się ważne centra świadomości. Moze to to. Gdy mozg wzmacnia aktywność, to muszą być jakieś efekty uboczne. W końcu jego praca pozera mnóstwo prądu i muszą być jakieś ekstra doznania. Za mentalne ciało, będą pewnie odpowiedzialne górne czakry, jakoś od szyi w gore. Samo widzenie , czy fazowanie będą robiły wiec wszystkie czakry,, nie tylko ta czołowa.( są rożne widzenia przecież) Wiem z doświadczenia , iż jaźń się fazuje w takie plany, gdzie jest nadwaga energii. A ze każdy ma inna osobowość, rożne czakry rożnie aktywne, znaczy, iż rożnie rozdziela własna energie systemem czakr. Ktoś, kto wszystkie części ma równo ułożone, ci tęczowi, potrafi wybierać, w którym z planów- dymensji chce lądować, czy się manifestować. Taki moim zdaniem jest związek czakr z 3 okiem, które jest symbolem wewnętrznego rozwoju, zdolności duchowych człowieka.
  No i są u każdego z nas inaczej ciała zrobione. Sa takie, co nie przyjmują już za bardzo energii. Sa tez takie co wchłaniają jak gąbka, np.(ciemne astralne żre na umór- jak wampirzyca) , utrudniając innym ciałom na wzloty. Mentalne, gdy myśli niepookładane, tez zdzierają energie na maksa..
  Musi być rożnie organizowane, by uwzględniło wszystkie występujące warianty.

 3. Marek

  Zbychu – jak pisałem tak zrobiłem, jeden filmik – Rozmowy poza ciałem; przykładowy jest gotowy. Natomiast jak Ci się spodoba to mam następny pomysł i przygotuję Ci go tylko daj znać czy w (tą stronę) bo narobię się na darmo 🙂
  To Twoje audycje więc myśl 🙂 ja daję pomysły jak docierać do większej liczby słuchaczy lub/i zainteresowania że są 🙂
  Na chomiku chyba „działałeś” ale przypomnę – THATOMEK => ZZ Zbyszek M. Ten Folder for you!
  Odpisz co i jak.
  Pozdrawiam i czekam…..

 4. Marek

  Czekaj, nie ma głosu ? ale może trzeba poczekać bo rano wrzuciłem, jak się nie poprawi to przerobię z AVI na mp 4 i zobaczymy,

 5. feel

  Czakry podobno ewolucyjnie transformują do jednej dużej, w audycji jasnowidzki tak mówiły

 6. Zbyszek Autor wpisu

  Jesli czakry sie polacza, to pewnie wczeniej nam glowy zrosna sie ze nogami:))

  Pomysl z filmikiem rewelacja. super, tez sie zabieralem za cos takiego. NAwet zrobilem sobie kanal (The Cialka), haha. Wlasnie sciagam, tylko nie wiem gdzie bedziemy wklejac te filmiki, mam youtube cialka i obemania tez ma kanal, Mam kunstarene bez limitu , ale nie lacze pracy duchami, bo strace szybko robote:))). Poczatkujace kanaly maja limit do 15 minut, hm co robic.

  Wlasnie zobaczylem ze filmik ma do 15 minut, super. W takim razie wezme sie za robienie archiwalnych filmikow ze zlotow, o poczatkoego okresu, mam sporo materialu.
  Nie zapomnij jakiegos znaczka z twoim autorstwem., filmik super. Teraz jestem w robocie. W domu mam mase obrazow szalonych, podesle ci., nawet jaiies fragmenty filmowe z odlotowych dyskotek. Wroce do domu jakos do soboty, pogadamy sobie. super Ale uwazaj na prawa autorskie fotografow, albo najlepiej sam rob fotki, albo z jakichs darmowych katalogow,

 7. Marek

  No to fajnie,
  Zbyszku, 15 minut – tak, chociaż nie sprawdzałem jak to jest na YT z dłuższymi, ja osobiście uważam że właśnie krótkie są o.k. Krótkie obrazy+treść=wyobraźnia 🙂 Ale można zrobić dwa.
  Druga sprawa, zdjęcia jak są ogólnodostępne to nie widzę problemu, zaś filmy są darmowe i nie ma treści jakiś w stylu porno czy tp. Można też wrzucić – jak masz jakieś nie „made in internet PL”, Generalnie w najgorszym przypadku – może ktoś zgłosić naruszenie, a nawet jeśli ? – to zmieniasz fotki w materiale i po sprawie.

  Ja to mam pewien pomysł jak to wszystko połączyć w całość – audycje, yt, i inne materiały.

  Dobra, starczy na dziś. Przygoruję Ci jeszcze do soboty jeden Projekt filmowy. Ale widisz, zmontujemy coś nowego i fajnego.
  Pozdrawiam.

 8. feel

  A jaką pewność masz Zbysiu, ze Monroe’a widziałeś a nie jakiegoś Jezusa czy innego Jessego?

 9. Zbyszek Autor wpisu

  ha, ha, na zacmy nie ma pewnosci:), byle nie tesciowa

 10. feel

  ano właśnie, wszyscy twierdzą, że astrala odkrywają, repitlian, jezusów, ale czy i do jakiego stopnia to co widzą, to astral czy ich własne lepianki astralne? Zamotać się można

 11. Marek

  Aż się wtrącę, słuchajcie więc to co czy kto się pojawi jest uwarunkowane z czym lub kim kojarzysz dane uczucie. Dostajesz najbardziej dopasowane obrazy do Ciebie – tak więc feel jak teściowa wzbudza w tobie lęk to jakiś lęk tam będzie Ci wizualizowany jako teściowa ale plus taki że załapiesz – acha ! teściowa? to znaczy że mam jakieś lęki ha ?
  🙂 🙂
  Ps, Zbychu właśnie siedzę nad filmikiem 🙂
  Pozdrawiam Was,,,,,

 12. Marek

  Jeszcze dopiszę, może tak, czasami jak przeginasz w życiu przykład; zatwardziale brniesz w jedną stronę to dostajesz to co chcesz. Albo nie rozumiesz jak ludzie mogą widzieć coś/kogoś i jak się czują jak ich oceniasz czy ogólnie jakie masz podejście do innych to doświadczaj chłopie a przekonasz się sam jak to jest z drugiej strony. Uczymy się cały czas tylko wTU nie dostrzegamy tego subtelnego doświadczania. Tak ja patrzę na ten temat…
  Pozdrawiam,

 13. Zbyszek Autor wpisu

  ciezko powiedziec kiedy nas ktos odwiedza. Gdy mnie znienacka wyrwie , w fizyku, wtedy wiem iz ktos za tym stoi. Samemu takie schizy na szczescie nie wytwarzam. Najlepiej pytac te osoby czy sie im cos snilo, albo czy latali. Potwierdza, mamy wtedy do myslenia. Czesto dryfuje w nocy, w snie jak cma, stoje sobie w jakichs miejscach i gdy ktos podleci, to rozjasnia mi sie w glowie i na krotko postrzegam. Zasypiam jednak wkrotce. Dziwne to . Zamiera mi szybko ruch i trace zaraz swiadomosc. ale starczy by zapamietac. Zostaje wrazenie odwiedzajacej mnie osoby- cos jak podejrzenie. Malo kiedy widze wtedy ostro i nie moge rozpoznac, czy mentalne widzenie, czy niedostrojone. Za malo mam wtedy rozbudzona uwage. Mam tak jak sie napracuje do poznej nocy i jakos w snie sily brak. Gdy sam sobie snie, to akcja jest mocno rozbudowana, leci skojarzeniami jak to w snie. Gdy mam wiecej czasu i ide pare godzin wczesniej spac, to spotkania sa dla mnie wyrazistrze. Moge na krotko skierowac wzrok na odwiedzajaca mnie osobe. Ale i tak po czasie mnie scina i zasypiam. Co innego , gdys ie przygotuje, utrzymuje swiadomosc, wtedy nazbieram sily iidzie jak w obe. Ale jakos od lat stracilem zaciecie i robie zawsze w fizyku cos, az z sil opadam. wtedy do wyrka i byle do rana. Fajnie by bylo miec zawsze swiadomosc w nocy, ale to roboty duzo i trzeba zaciecia. Gdy sie ma zainteresowania , ktore daja sie dobrze w fizyku rozwijac, wtedy brak energi na te nocne eskapady.Mam na mysli te umiejetnosci w ktorych konieczne jest fizyczne uwarunkowanie, konsekwencje nastepstwa zdarzen. Np, malowanie rodzajem farb, ktorych znawstwo uzyska sie jedynie malujac wlasnie nimi. W innym wypadku zmyslimy sobie rodzaj farb, ktorym nadamy zmyslone wlasciwosci. W konfrontacji z fizykiem, taka wiedza sie do nieczego nie nada.

 14. Marek

  Witam Zbychu,
  w folderze „dla Ciebie” wrzuciłem drugi filmik 🙂 natomiast poprawiłem z Eli zmieniłem zdjęcie chomika bo poprzednie było jakościowo do bani, dodałem na końcu 3 sek. TH od siebie, ale możesz wyciąć jak chcesz.
  Daj znać jak Twoim zdanien wyszło. Starałem się nawiązać w 15 min do przeszłości i przyszłości 🙂 🙂 🙂 i umieścić dobre jakościowo wypowiedzi z tematem ciekawym dla potencjalnych słuchaczy którzy jak (ja sądzę i chyba Ty załapałeś) mogą się pogubić w tych Naszych „mądrych wywodach” Dodatkowo mieszcząc się w czasie oraz przedstawić temat bez jakiegoś straszenia czy tworzenia wielkiej tajemnicy.
  A tak ps. ach,,,,jak fajnie jest posłuchać tych pierwszych audycji, spontanu w wypowiedziach takie „czyste” żadnych wielkich wywodów, udowadniaczy aaa….nie piszę bo kogoś zrażę….:)
  Pozdrawiam,,,

 15. feel

  Zbyszku, a też dostajesz czasami opieprz mentalny albo urwanie fazy za zaczepianie niektórych atrap/nieatrap ?

 16. Zbyszek Autor wpisu

  Jutro bede w domu to obejrze filmiki.
  UPowella wyczytalem ze nawet atrapy moga byc zasiedlane przez jaznie. Sni sobie ktos z twoja atrapa a ty nagle wpadasz w nia i odzyskujesz swiadomosc jak we wlasnym snie. I co wtedy? A jak odzyskasz tylko troche swiadomaosc, a ktos jezdzi ci w tym czasie po garbie, myslac iz tylko hologram. Raz mnie polkneli. Mialem pare takich przygod . W fizyku ludzie slysza gdy sie o nich mysli a poza jeszcze bardziej. Wtedy podlatuja spiacym cialem. Gdy sie sni o kims, tez ludzie podlatuja astralny, choc tego nie wiedza. No i nie zaczepiam a wiec nie opieprzaja:)))

 17. Marek

  O.K.
  a jeszcze gdzie wrzucać? Zbychu ja robię je dla Ciebie i wrzucaj i rób z nimi jak uważasz. Natomiast myślałem o tym zby nowe audycje np. tydzień lub jakis czas po radiu wrzycać do sieci z tym samym, początkiem aby forma była zachowana. Mogę Ci przsłać sam początek i koniec i zostaje ładowanie samej audycji. Ja z mojej strony jak koniecznie chcesz mogę puszczać z mojego konta na yt. I jeszcze jedno, można na yt zrobić Playliste.
  pomysły się znajdą.
  Pozdrawiam

 18. Zbyszek Autor wpisu

  Najlepiej bedzie wklejac filmki na kanl stowarzyszenia obe. Skladaki sa fajne, wielu auorow w jednym. :)))
  Zmieniaj bardziej dekoracje, wiecej nowych wzorow, kolorow, by bylo filmowo, bo samo gadanie to jest juz w 2 miejscach do sciagania. Dobra robota. Sa fajne programy na obrazki fraktalne, darmowe. Moze tez zaczne cos nagrywac nowego, bo jakos wymieklem ostatnio, pozdro

 19. Marek

  Zbyszku – spoko, nie pali się, żadne terminy nas nie gonią 🙂 Rzecz w tym że fotki dorzucić mogę ale filmików to nie mam. Jak coś masz to dawaj na chomika w jakimś folderze to sobie przerzucę, albo na e-maila do mnie. Ważne że coś działamy i do przodu. Postaram się trochę „podkręcić” ten drugi filmik.
  Ja mogę ze swojej strony umieścić na swoim chomik pod tyt. Rozmowy poza ciałem, trochę ludziów tu pobiera materiały. Z yt to pomyśl jak chcesz. Ja uważam że Ty powineneś decydować gdzie chcesz wszak to Twoje audycje ja to tylko taka „szara eminencja” jestem 🙂 Zwyczajnie uznasz że o.k. to wrzucasz. Ale mogę ze swojego żaden problem, trochę wprawy mam bo wrzuciłem swoje bardziej dla frajdy po kilka razy zmieniałem Tagi i tak wyszło że nie dojdziesz jak to z pobraniami tu np.17 ogólnie w stystykach 89. ale nie zależy mi na tym.
  Może też na Ciełka net coś pomyślisz ?
  Kończąc, jak już wejdziesz na obroty to dawaj znać. Ja coś tam będę myślał i działał.
  Pozdrawiam i odpoczywaj z rodzinką.

 20. Zbyszek Autor wpisu

  Eli juz wkleila na youtube 2 filmiki, bierz sie za nastepne, jak masz sily. Jestem caly tydzien znowu w delegacji i nie pozbieram teraz fotek, pozdro dzialaczu

 21. Marek

  Zbyszku, no dobrze że zajrzałem na bloga bo właśnie ten drugi kawałek z Ewą robiłem i miałem ciągnąć dalej poprawkę PODSUMOWANIA, ale oki, to zrobię cały odcinek i będzie tak jakby to było nawiązanie. Bo trochę zrobiłem. Słuchaj, jak już działasz w yt to zorientuj się czy robić całe tj. np. 30 min. czy rozbijać na dwa po 15 min ? Nie chce mi się eksperymentować na yt. Wolę czas poświęcić na filmiki.
  Pozdrawiam,
  P.S. i fajnie na blogu wygląda – może zrób jeszcze oddzielną zakładkę na audycje ?

 22. feel

  myslisz, ze ludzie swoimi cialkami wplywaja na wyniki losowania totolotka?

 23. Zbyszek Autor wpisu

  Z totkiem? MYsle ze tak. Choc chetnych do wygrania duzo, wiec jest chyba kontrola takich kluczowych poczynan. Pewnie pilnuja TAMCI, by zywi nie macili.. Mozliwe, iz wszyscy zaangazowani w gre, tworza jakies ochronne plaszcze, nasaczone prawoscia i tajemniczoscia losowania.. Przeciez kazdy chce wygrac, od emocji kulki by popekaly:))

 24. Robert Noble

  Już niebawem Ścieżki Szamana będą dostępne w sklepie Instytutu. Projekt jest już ukończony, ale trzeba jeszcze zapiąć parę spraw na ostatni guzik.

  Pozdrawiam wszystkim Podróżników i Szamanów 🙂

  http://instytutnoble.pl

 25. Zbyszek Autor wpisu

  super a jest jakas probkafree, do odsluchania, by sie zdecydowac na kupowanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *