Miesięczne archiwum: Wrzesień 2014

Badanie naukowe OOBE

Ochotnicze OOBE. Badanie naukowe
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios
http://www.paranormalium.pl/ochotnicze-oobe-badanie-naukowe,926,19,artykul.html

Niniejszy artykuł stanowi opis ciekawego badania naukowego przeprowadzonego przez studentów kanadyjskiej Szkoły Psychologii na Uniwersytecie w Ottawie. Studenci postanowili przyjrzeć się pracy mózgu podczas OOBE i w tym celu zaprosili do współpracy młodą kobietę, która twierdzi, iż od dzieciństwa na zawołanie potrafi opuszczać swoje fizyczne ciało. Kobieta w trakcie badania wykonywała serię zadań związanych z wychodzeniem z ciała, wizualizowaniem określonych ruchów oraz wykonywaniem tych ruchów fizycznie.

Ponieważ podczas badań doświadczeniom uczestniczki nie towarzyszył występujący zwykle przy OOBE czynnik emocjonalny, dla podkreślenia tego faktu badacze użyli innego skrótu, tj. ECE – Extra-Corporeal Experience, który na język polski tłumaczy się podobnie jak OOBE – doświadczenie pozacielesne.

Z góry uprzedzamy, iż tekst jest dość mocno usiany skomplikowaną specjalistyczną terminologią naukową. Czytaj dalej

Jaźń

Jaźń nie traci ciaglosci trwania, ona jest zawsze. Chwilowe ubytki nam znanej swiadomosci dziennej to wielka lipa, zaden argument przeciw.
Dlaczeg?
Ze jej brak przy omdleniach? . Eeee, jej brakuje ciaglosci trwania w ciele fizycznym,. W momecie samego omdlenia, co oznaczy iz wycofala sie wtedy z dymnesyjnego swiata, odmierzonego jednostka czasu. Wracajac po omdleniu, czy wieloletniej komie ciagle jestesmy, tyle ze nie wiemy ile czasu uplynelo. Tak jakbysmy wyskoczyli z rzeki zycia i wskoczyli natychmiast kilometr dalej.
Nie tylko zywi maja problemy z utrata dostepu do dymsnsji wieloswiata, z ciagloscia zdarzen. Po smierci tez sie ludzie zwieszaja