Miesięczne archiwum: Kwiecień 2011

Pracownia artystyczna,- w czerwcu wernisaż

MALOWANIE SAMOLOTU:

http://www.youtube.com/watch?v=35ItZaRLtb4&feature=related

DEKORACJA WNETRZ:

http://www.youtube.com/watch?v=1bjDe1q4LA0

ZDJĘCIA Z FILMU :   http://kunstarena.com/wandmalerei-814

W czerwcu odbędzie się wernisaż. Około 200 obrazów olejnych zaprezentuje w mojej galerii. Parę lat pracowałem nad tym zbiorem. Prezentacja abstrakcyjnych obrazy będzie urozmaicona realistycznymi szkicami. Pokaże również cały mój dorobek malarstwa ściennego. Wystawa odbędzie się w pobliżu Norymbergi. W czasie malowania podglądałem proces tworzenia obrazów, dziwiąc się niezwykłości i złożoności własnej natury. Na pozór proste malowanie , okazało się dla mnie niezwykle skomplikowaną pracą w wyobraźni.
Malarstwo jest niezwykle zajmującym zajęciem, umożliwiającym postrzec zmienne stany swiadomosci, w których zadowolenie z rozpacza mieszają się jak w wielkim kotle.
Czym jest nasza kondycja twórcza i dlaczego jest taka kapryśna.

malarstwo abstrakcyjne

Moj kolega niefizyczny, znaczy moja druga jaźń, co mi się pod czupryna pląta, mawiała , nie ciśnij, daj sobie na luz i tak nie pojmiesz, czegoś do czego potrzeba więcej niż jeden. Rob swoje a będzie dobrze. Dwóch w jednym to już jakiś wyczyn, ale ciągle za mało, by pojąc coś, za czym skrywa się nieskończenie wielu.

WESOŁYCH ŚWIAT

WESOŁYCH ŚWIAT

WESOŁYCH ŚWIAT

DZIEŁO MATKI MEERY
[!! Brak polskiej czcionki !!]

Matka Meera urodzila sie 26 grudnia 1960 roku w wiosce Chandepalle w poludniowych Indiach. Juz jako male dziecko wykazywala niezwykle wlasciwosci: mówila np., ze przebywa w swiatach róznych swiatel. Jej rodzice od poczatku zdawali sobie sprawe z niezwyklosci córki i bardzo ja kochali. Rodzina Matki nie byla specjalnie religijna ani zwiazana z jakas tradycja religijna. Swych prawdziwych rodziców Matka Meera spotykala jednak w wizjach religijnych w nich otrzymywala milosc i pomoc. W tym czasie doswiadczala nieprzerwanej samadhi. Pod opieka swojego wuja Mr Reddiego przebywala jakis czas w Pondicherry, gdzie jej nadzwyczajne wlasciwosci przyciagaly innych ludzi. Czytaj dalej

Światło paramatmana

W TA SOBOTĘ o 20 godz. NA CZACIE MÓWIMY O ŚWIETLE PARAMATMANA.
http://www.jantra.com.pl/pliki/artykuly/art17.html
1.-HERBINA
2.-ZBYSZEK

1.- HERBINA

Światło , info z książki „Die Mutter” ( autorka jest Adilakshmi, wielbicielka M. Merra, która zdaje się jest jedna z jej opiekunek, czyli osób, które jej w życiu towarzysza).
Z tego co wyczytałam w tej książce światło wielokrotnie spływało na M. Meera,zamieszczam tu jeden z opisów:
„światło wpłynęło , jak gromada mrówek, przez moje paznokcie do mojego ciała. to było nieopisane, białe, niebieskie, czerwone i złote światło, taka mieszanka tych barw. W moich oczach spostrzegłam światło jak promień słońca. Kiedy światło weszło do mojego ciała, ciało trzęsło się jakby było przez trzęsienie ziemi nawiedzone. Czytaj dalej