Miesięczne archiwum: Lipiec 2009

Duchy

Wiele lat temu wsunęły się we mnie bezszelestnie 3 istoty, u znajomej wróżki,. Piliśmy przy stole kawę, opowiadając zasłyszane historie o duchach. Zaczęły się wtrącać w czasie naszej rozmowy, udzielając jej porad. Początkowo nie postrzegłem tego. Wplatane ich zdania w moje wypowiedzi, zmieniały przebieg naszej rozmowy. Znajoma przyglądała mi się zdumiona.
W momencie gdy ta przedziwna rozmowa nabrała tępa,  to odczuwałem  zmiany mojego charakteru. Nie miałem wglądu w pamięć towarzyszących mi osób, niezwykłych gości. ucinających sobie pogaduszki moim kosztem. Gdy mówiły,  to rozumiałem dobrze ich intencje, wyprzedzając zrozumieniem nawet wypowiadane przez nich słowa.
W czasie ich wypowiedzi  zmieniała mi się aura. Czując się odpowiedzialny za wymawiane moimi ustami słowa, komentowałem myślą ich wypowiedzi. Przy jednym czerniałem, tym wzburzonym i skorym do kłótni, -powiedziała zdumiona moja znajoma. Czytaj dalej

Zły nastrój

przemek piwowar.
Zagubione aspekty

Stres, złe samopoczucie, -od paru miesięcy podglądam własne samopoczucie. Starając się zrozumieć jakie czynniki je określają, odnowiłem znajomości z osobami które mnie przed wielu laty zdominowały .Podejmowałem się burzliwych zleceń z bezwzględnymi partnerami, stajać się jakby ich narzędziem realizacji celów. Wszczynałem konflikty, odwiedzając nieprzychylne mi miejsca w wyobraźni.
Stalo się to czego się obawiałem. Dobre samopoczucie prysnęło i zawitał we mnie drgający niepokój.
W podglądaniu zmieniających się doznań, pomógł mi Staszek, niefizyczny przyjaciel, naciskając ożywczo w mojej uwadze momenty zmian samopoczucia. Gdy były zbyt delikatne bym mógł je postrzec, sobie natychmiast uświadomić, wyostrzał je. Dzięki temu wsparciu, jego czujności, mało postrzegane doznania wypływały na świadomą powierzchnie, stajać się dla mnie bardziej czytelne.
Nie spij, obserwuj, bo się znowu dzieje, ostrzegał. Czytaj dalej

Złe samopoczucie

Stres, zły nastrój, zagubione aspekty.
Od paru miesięcy podglądam własne samopoczucie. Starając się zrozumieć jakie czynniki je określają, odnowiłem znajomości z osobami które mnie przed wielu laty zdominowały .Przed wielu laty, podejmowałem burzliwe zlecenia z bezwzględnymi partnerami, stajać się jakby narzędziem realizacji ich celów. Szukając potwierdzenia własnych spostrzeżeń, wszczynałem konflikty, odwiedzając nieprzychylne mi miejsca w wyobraźni.
Stalo się to czego się obawiałem.
Dobre samopoczucie prysnęło i zawitał we mnie drgający niepokój.
W podglądaniu zmieniających się doznań, pomógł mi Staszek, niefizyczny przyjaciel, naciskając ożywczo w mojej uwadze momenty zmian samopoczucia. Gdy były zbyt delikatne bym mógł je postrzec, sobie natychmiast uświadomić, wyostrzał je. Dzięki temu wsparciu, jego czujności, mało postrzegane doznania wypływały na świadomą powierzchnie, stajać się dla mnie bardziej czytelne.
Nie spij, obserwuj, bo się znowu dzieje, ostrzegał.
Wspominając nieprzyjemne chwile, samemu psułem sobie nastrój. Gdy pojawiały się w moim życiu abstrakcyjne problemy, które chciałem ominąć to również traciłem animusz i prężność. Spychane w zapomnienie, dobijały się co rusz oczekując mojej decyzji. Przekładanie ich na potem wywoływało we mnie fale niepokoju. Oczywiste było dla mnie , ze pojawiające się w takich momentach doznania sam wywoływałem.
Zagracony garaż ze stertą zepsutej farby, -wywoływałem rumieńce na twarzy na sam myśl o tym. W takich chwilach, przez chwilkę myszkowałem przy wiaderkach w wyobraźni, szukając zrozpaczony miejsca gdzie mogę się ich pozbyć. Mając parę takich bolesnych wspomnień, postrzegłem, ze odżywają one we mnie w wolnych chwilach, domagając się natrętnie rozwiązania.
Pojawiał się w moim umyśle wewnętrzny dialog, przypominający mi moje obowiązki. Cichutko w umyśle, z błyskawiczną prędkością ważyłem za i przeciw. Nie teraz, potem to zrobię, padała decyzja. Czytaj dalej

Holandia

HolandiaHolandia2

Z ciałkami jest bardzo skomplikowanie. Co znalazłem ze znajomymi:

Szukając jakieś logiki w nich stwierdziliśmy, ze ich ilość jest zależna od wielowymiarowego wszechświata, ilości dymensji a raczej w którym miejscu przestrzeni znajduje się JAŹŃ. Przestrzen nie jest jednolita.
Nas tych co jesteśmy odkryłem jako Jaźń, jakiś świecący placek, samoświadomość, rdzeń każdego z nas. Jej kondycja na okres trwania cykli jest przedziwna, trochę bezradna, nie potrafi sobie uświadomić swojego planu, wiecznie trwająca. Żarząca się samoświadomość, bez ograniczeń czasu i przestrzeni.
Ta cząstka utkwiła w znanym nam świecie, przestrzeni zawierającej w sobie wielowymiarowy świat. Przykład, zamoczona w wodzie gąbka.
Jaźń wytwarza w siebie, swoim pobliżu przedstawiciela z każdego z tych środowisk, wymiarowych planów.
Mówiąc ciałek jest tyle i tyle, myślimy ze jaźń egzystuje w tylu i tylu planach jednocześnie. Czytaj dalej

Norymberga

Telepatia
Spacer po mieście.

Podglądałem mówce na ulicy. Stal na koszu od śmieci i filozofował na placu na ile sil mu starczyło w gardle. Moje zdziwienie było tak wielkie, ze wpadłem w silna zadumę. Przysnąłem chwilkę na stojąco . Rozluźniło mnie to wewnętrznie i po chwili wyszedłem z ciała. Wszyscy przechodni zniknęli mi z przed oczu a treść opowiadaną przez filozofa postrzegłem już astralnymi oczyma w szalonym tępię rozwijającej się akcji.
Niezwykłość jest ważnym elementem świadomego wyjścia, gdy aż furkocze a oczy same wyskakują z orbit ze zdziwienia.

Dekorator


Dwukrotnie przystępowaliśmy do realizacji zlecenia. Za pierwszym razem przy gruntowaniu żółtym akrylem, zaskoczyła nas gwałtowna ulewa. Przyglądaliśmy się z przerażeniem spływającej farbie ze świeżo pomalowanej ściany.
Pierwsze zdjęcie, ukazuje nasze niepowodzenie z czarną folią. Pod nią dostała się spływająca po ścianie woda, czyniąc ja dla nas nieprzydatna. Zerwaliśmy folie z rozmoczonym klejem, zamalowując zacieki.
Za drugim razem odnieśliśmy sukces. Zabezpieczyliśmy cala ścianę, co nas uchroniło przed następna burzą.
Dwa kolejne zdjęcia, ukazują krok po kroku, powstawanie dużych znaków graficznych na bardzo chropowatej powierzchni.

Zdjęcia są w formacie 650px-8000px, można je powiększać.

http://cialka.net/kategoria/sztuka