Miesięczne archiwum: Czerwiec 2009

Telepatia

1,. Stojąc w pokoju, otworzyłem się na przyjaciela. Zamarłem jak zwykle w bezruchu, odczuwając jego obecność gdzieś w moim pobliżu, gdzieś w nieokreślonym planie swojego jestestwa. Bezkształtne pozdrowienie przemknęło mi się przez umysł. Dało się to odczuć jak niespodziewane zwrócenie mojej uwagi na jego obecność, rozpoznawalnej dla mnie jako ruch przyjaznej swiadomosci wewnątrz mojej jaźni.
Zadałem sobie wcześniej parę pytań, dotyczących mojej pracy. Nie rozumiałem następstw paru błędów. Po miesiącu rozmyślań, otrzymałem niespodziewanie odpowiedz z nierozpoznawalnej dla mnie przestrzeni, gdzieś poza mną, w planie w który mam jedynie wgląd, podczas świadomego śnienia. Przyjaciel, przypomniał mi moje pytanie, rozciągając je, aż wypełniło ono moją całą uwagę. Pytanie zamarło w bezruchu, stając się doskonale widoczne. Rozciągnęło się, umożliwiając wgląd w powstające we mnie napięcia.

Złożone odpowiedzi, niosące zrozumienie problemu, pojawiały się nagle w przejaśniającej swą klarowność swiadomosci. Dałem się prowadzić bez sprzeciwu. Wyjaśnienia problemu napływały w ustalonej przez niego kolejności. Ich jasność i niezwykła przejrzystość wprawiła mnie w zachwyt. Czytaj dalej

Wspólna praca

1.-  Wielokrotnie zastanawiałem się dlaczego z taka lekkością chwytam ciężkie wiaderka z farba i maluje obrazy z wielkim entuzjazmem, nie zwracając nawet uwagi na posiłki. Bez wewnętrznych rozterek rozmalowuje wielkie powierzchnie, dopingowany przyglądającym się mi dyskretnie ludzmi. Ich skryte zainteresowanie, nadaje mojej pracy znaczenia. Wiem, ze moje obrazy wykonane w wielkim pośpiechu, są potrzebne i spełniają ważna role, są niezbędnym elementem jeszcze większego przedsięwzięcia. Czytaj dalej

Przebudowa

, Na FORUM pojawił się dział sztuki a w Googlach jest chwilowy bałagan dotyczący porozstawianych prze zemnie linków cialka.net.
Uuuuuuuuuuuuu. Rozpoczynam przebudowę serwisu.Eh , Krzychu ale szalejesz. Widać już flagi;)) Fajnie !!!!!!
Będzie wkrótce na blogu sporo miejsca na filmy, mnóstwo filmów.
Przemieniając bloga ezoterycznego na artystyczny, zwiększę popularność starych tekstów , które od paru lat spisywałem na rożnych forach. Opisy stanów swiadomosci, tak bardzo mnie interesujące, staja się z czasem monotonne i są niedostrzegane przez znajomych, rodzinę czy nawet adeptów sztuk plastycznych. Cala nasza duchowość ignorujemy, przejęci codziennymi zajęciami. Borykamy się z naszymi wyobrażeniami, nie dając sobie luzu, a przecież wszystko może być zabawa. Czas nam nie ucieka, życie nie przemija bez sensu. Przytaczał będę na wiele sposobów przykłady, czym jesteśmy i czym zajmujemy się w wielowymiarowej przestrzeni. Wszyscy mamy talent i jesteśmy niezwykli. Jak odnaleźć w sobie nieśmiertelna JAŹŃ, by nie żałować, nie utyskiwać nad wszystkim, bo jest bez sensu i jedynie igraszką kosmicznych i ślepych sił, -temu będzie służył ten blog.

Aranżacja wnętrz

 malarstwo ścienne.jpg

Prezentuje państwu trzy albumy. Znajdziecie je na końcu artykuły. Pliki są w rozdzielczości 750 x 10000. Pomimo tego otwierają się z łatwością.
Nowsze prace przedstawię w następnych artykułach.
*

http://cialka.net/jak-obserwowac-przedmioty-by-lepiej-rysowac-i-malowac_189.html/pl/

http://cialka.net/poradnik-malarski_226.html/pl/.

http://cialka.net/nauka-rysunku_425.html/pl/

http://cialka.net/konserwacja-obrazu_468.html/pl/

aranzacja-wnetrz.jpg

dekoracja-wnetrz.jpg

farby-fluorescencyjne.jpg

ZEMSTA

 aranzacja wnetrz.jpg

*
Sztukatorów znalem  od dwudziestu lat. Każde ich zlecenie, było dla mnie ciężka walka, okupiona naciągniętymi nerwami. Wymagali zacierania po nich błędów i wiecznie uśmiechniętej twarzy, gdy zirytowany właściciel obiektu właził im na głowę.

Pochwaliłem się im kiedyś, ze dekoruje lokal niedaleko ich warsztatu. Ach ten powiedzieli, ze znawstwem.  Na jakiej ulicy? W ciągu tygodnia miałem zacząć dekoracje lokalu. Sporo elementów gipsowych i mnóstwo malarstwa ściennego. Po paru dniach  zadzwonili sztukatorzy, chwaląc się zleceniem. Mamy dla ciebie ciekawa prace, przyjedz koniecznie jutro. Nie mogę odparłem, za parę dni zaczynam ten lokal, ten o którym wam mówiłem. Ach, przyjedz, my go dostaliśmy. Czytaj dalej